Silkroad Online
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Silkroad Online

SROCULARIN YENİ MEKANI

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Rogue Rehberi (Dagger)

YazarMesaj
Srocu
Admin
Srocu

Rogue Rehberi (Dagger) Empty
MesajKonu: Rogue Rehberi (Dagger)   Rogue Rehberi (Dagger) Icon_minitimePaz Ara. 07, 2008 12:14 am

--------------------------------------------------------------------------------

İlk önce bazı önyargılara cevap vermek istiyorum. Birincisi Dagger kullanan Rogueler her türlü kendi lvinde giant kesebilir.

Dagger kasmak açıkçası ilk 40 lv de çok kolay değildir. Bazı zorluklarla karşılaşırsınız. Bunun en temel nedeni defansınızın düşük olması ve sizin monsterlara direkt saldırıyor oluşunuz. :kihkihkih

İlk başta biz Str yiz. İnt verilmeyecek. 2. si eğer ilk lvlerde farmı kolay yapıyım hızlı gitsin diyorsanız Crosbow(Xbow) skillerini de açıp ilk 20-30 lv Xbow kasın sonra daggere geçin. Farm yaparken Monsterleri deneyin eğer dayanabiliyosanız Dagger kullanın daha hızlı kesersiniz.

Eğer yan mastery açmayı düşünüyorsanız sp farma düşük lv den başlamanız sizin açınızdan daha kolay olur. Yan mastery olarak en öne çıkan 2 char vardır kısaca buna değiniyim.

1-) Bard: Yan mastery bard açarsanız daha kolay lv atlarsınız. Hız ve noise skilleri sayesinde. Ama yüksek lv lerde getirisi o kadarda çok olmaz.

2-) Cleric: Kasması zordur açıkçası. Daggere direkt destek olacak skili yok denecek kadar azdır. Fakat ilerleyen lvlerde Cleric başlı başına bir kasım aracı olabilir sizin için. Her türlü partide yer bulma şansınız olur. Eğer oyun bilginiz de biraz iyiyse partilerin vazgeçilmezi olursunuz. Cleric benim tavsiyemdir. Zordur ama ilerde çok faydalarını görürsünüz. Tek sıkıntınız sizin str olmanız Cleric içinde int gerekiyor olması. Düşük lv lerde biraz sorun olsada mana potunu büyük kullanarak çoğunlukla bunu aşarsınız.

Silah değişince kaybolmayan kullanabileceğiniz skilleri;

Holy Word - Bless Spell - Recovery Division

Yanlız Bless Spell ve Recovery Division açabilmek için Faith skilini uplamanız gerekiyor Passive bir skilldir ,
Ayakta veya otururken kendi hpnizi başlangıçta %2 tamir eder ve status olma ihtimalinizi azaltır veya %28 oranında azaltır .

Holy Word açabilmek için ise Charity skilli uplamanız gerekir oda passive bir skilldir
Başlangıçta , Str 1 - Int 1 - Phy defens 0 ve bazı curse veriyor .

Holy Word : Yediğin curse dmgları düşürmek için

Bless Spell : 45 saniyeliğine Phy ve Magic defens verir pvplerde çok işe yarar , ayrıca 30 metrelik alan içerisindeki tüm party üyelerinede verir . Upladıkça oranlar yükselir .

Recovery Division : 300 saniye boyunca 2 sn bir hp basar hp oranları upladıkça değişir .
Tam anlayamadığım ama weapon magic attack 105% yansıtıyor .

Yazını biraz tırtıkladım kusura bakmassın artık. :kihkihkih

Daggerların temel zafı defansının düşüklüğü dedik. Peki bunu nasıl aşabiliriz diyorsanız; genellikle + lı kıyafetler giyin. İtemlerde bulabilirseniz + lı ve aynı zamanda Str ve İntli olanları tercih edin. Öncelik Str tabii. :kihkihkih

İtemlerinizi ilk 40 lv de bulursanız bu özellikler önceliğiniz olsun. Ama 40 lv üstü olunca muhakkak + lı ve Blue tercih edin. Bunu nasıl yaparım diyorsanız mali durum olarak paraya önem verin. Lv i gelmeden önce ilerki lv ler için elbise silah bakıp bunları kasanıza alın. Mesela 38 lv siniz 44 Lv dagger gördünüz +3 güzelde bişi direkt alın kasaya atın paranız yetiyosa tabii.

Daggerların en önemli özelliği Criticaldır. Crit + dan daha önemlidir çoğunlukla. Criti çok yüksek (15 üzeri de denilebilir) silahlar görürseniz özellikle kaçırmayın derim. Çünkü Criti yüksek silah at. rating yüksek silahtan daha az vurur ama daha çok critle totalde ondan daha fazla zarar verir.

Daggerlar Mask satabiliyor malum. İlk 40 lv yapıp satın sonra uğraşmayın zaman kaybı. :kihkihkih

Mutlaka element işine girin. Ne element ne eder bi listesini tutun. Mümkün olduğunca torba toplayın. İtemlerdende iyi olmayan herşeyi kırın acımayın. İtem kırılınca daha fazla para eder. :kihkihkih

Günlük stall olayınız varsa bilhassa geceleri çok iyi satış olur. Brezilyalılar talan ediyo piyasayı. Onun için eğer açabiliyosanız Stallalarınızı gece açık tutun. :thumbup

Sos dagger harikadır ama olmassa olmaz değildir zaten serverlarda sos Dagger zor bulursunuz. (Ben şimdiye kadar sadece 32 lv sos,som dagger gördüm sosun hiç görmedim. Vardır elbet ama az.) Onun yerine dediğim gibi Crite daha çok dikkat edin derim. Bide + lı olursa değmeyin keyfinize.

6 Degree olana kadar itemlerinize + basmayın tavsiye etmem. Basıcağınız Elixir itemden pahalıdır çünkü. :kihkihkih 6 degree oluncada elbise ve takılar +2 ye kadar silahlarıda yapabilirseniz +3 e kadar basılı bulursanız iyi olur.

7-8 degree olunca +3 ve yukarısı daima daha iyidir.

Daggerların en büyük dostu Vigor potlarıdır unutmayın. :kihkihkih Mutlaka iyi zula yapın her daim lazım olur yanınızda mutlaka vigor bulundurun ve sıkıştıkça kullanın ama idareli yapın bunu. :kihkihkih

Şimdi daggerim hangi monsterları kasmak iyi olur elimden geldiği kadar açıklayım.

İlk Lv leri hatırlamıyorum mazur görün. 20 lv den başlıycam. Megalopalar vardır Droa Dockta oynayanlar bilir onlardan hem iyi ex alırsınız hemde kasmanız kolaydır. Bu monsterda bir süre oyalanmanızı tavsiye ederim. Ayrıca bunlardan düşen item ve torbalandan Wind 2 çıkar. İyi para eder bunlar. Kesinlikle biriktirin ve itemleride kırın. Paraya ihtiyacınız varsa 500 olunca gidip Hotanda bunu 1 milyona satın kesin satılır. :kihkihkih

Ondan sonra Punisher ve yanındaki monster var. Onlarda 29-30 olması lazım. Bunlardanda çok miktarda Wind 4 çıkar. Buda tanesi 2k eder ve çok hızlı satılır genelde. İyi para bırakır size tavsiye ederim. Burdada epey oyalanın. :kihkihkih

Kokuru kesebilmeye başlayınca o kısma kayın. Ama dikkat kokuru düşük lv deyken kötü eder sizi. Çok fazla takılınacak hayvan deildir ama Wind 4 düşüyo para paradır.

Hunlardan çok fazla item düşmüyomuş gibi gelicek size çünkü Hunlara kadar item bol düşer sonra sıklık derecesi azalır bunu unutmayın. Hunladan max verimi onların lvini 3-4lv geçtikten sonra alırsınız. Hunlara gelene kadar tek te kasabilirsiniz particede. Ama Hunlara gelince 2-3 lv partileri tercih edin. Taki rahat rahat hun kesebilir hale gelene kadar (Hun Archerlere dikkat edin. )

Sungsung ve sosungungları kesebilir hale gelince oraya damlayın ve uzuuuunca bi süre çıkmayın. :kihkihkih Benim şahsi tavsiyem 40-41 lv e kadar kesin durun onları. Rahat rahat partisini kesebilir hale gelince yanınıza güvendiğiniz bi arkınızı alın düşük ücretle taksi çevirin. Kesme hızınız arttıkça taksinin ücretini artırın. Mesela saati 50k ile başlayın 200k ile bitirin. Burda 1. amaç taksiden para kazanmak değil item düşürmektir bunu sakın unutmayın. Taksiden gelen para avantası bu işin. :kihkihkih

Golemlerle fazla diyaloğa girmeyin ben o kadar kestim randıman alamadım tavsiye etmem. (down)

Hotana mümkün mertebe 42 lv civarı girmeye gayret edin. Girincede Maong - Small Bunwag karışımı yapın ama fazla tat alamassınız baştan diyim. Ne item düşer doğru dürüst nede hızlı kasabilirsiniz. Onun için ilk 1-2lv becerebiliyosanız Taksiye girin az da kendinizi kastırın. :kihkihkih

Burdada Bunwaglar iyidir. Bunwaglar 45 lv monsteri. Siz 47-48 olunca partisini rahat kesebilmeye başlarsınız. 49-50 civarı olayı otomatiğe bağlarsınız genellikle. :kihkihkih Taksi düşünülebilir burda.

Örümceklerle fazla haşır neşir olmayın tavsiye etmem. :kihkihkih

49-50 olunca soluğu Penonda alın. İster kendiniz kesin ister kestirtin taksilere girip. İkiside olur.

52-53 olunca cave taksisi bulursanız tercih edebilirsiniz baya iyi ex gelir size.

56-59 oluncada Penona gidin ve o zamana kadar mutlaka taksi çevirdiğiniz kişilerden oluşan bi çevreniz oluşur. Onları düşük ücretlerle kasın. Mesela normal Penon 350-400k dır saati. Siz orda 150-200k diyin. Tercih edilirsiniz. Sizin amaç yine aynı. İtem item item. :kihkihkih

59-60 arası Yeti iyi gider. :kihkihkih Bi süre kesip görevlerini yapın hem ex gelir hem görevleri iyidir.

62 civarı oluncada Caveye girin bi süre iptalsiniz kat kat dolaşın işte. :kihkihkih Tek kesmeye gayret edin ama parti hayvanları çok çıkıyosa mümkün mertebe ya partiye girin yada bi köşede partisiz kasmaya özen gösterin. Caveden 67-68 rahat rahat olursunuz. Üstü sizin keyfinize kalmış. :kihkihkih

O saatten sonra sizi Taklamakan çölü bekliyor. :kihkihkih En zor ve uzun kısım bu kısım olacak. Zaten o lv e gelince neyi nasıl kesiceğinizi emin olun benden iyi bilecek hale gelirsiniz.

Asla unutulmaması gerekenler:

1-) Mutlaka ya kendi lvinizde yada 1 lv düşük Wolfünüz olacak. Bunu En geç 20-23 lv civarı alabilir hale gelirsiniz. Yemeyin içmeyin iti alın. :kihkihkih Bu sizin için olmassa olmazdır. Diğer bazı Avrupa charları iti önemsemeyebilir ama size çok lazım.(Mesela Warior) Çok iyi kullanmayı öğrenene kadar saldırgan hayvanların yanına gitmeden kasmaya özen gösterin. Zaten sürekli kasarsanız hem iyi öğrenirsiniz kullanmayı hemde hayatta tutarsınız. Unutmayın it sizi sizde iti hayatta tutarsınız.

2-) Vigor zulası yapmaya özen gösterin. Ucuz buldukça kasaya atın. Yakın çevrenizden nazınızın geçtiği kişilerden toplamasını rica edin. Karşılık o size 50 pot verecekse sizde ona para yada item verin cazip hale getirin yani. Vigor çoğu vakit can simidinizdir.

3-) Dagger Desperate skiliniz vardır. Bunu eğer itemleriniz çok iyiyse normal yaratıkları keserken açın. Lvinize tek atarsınız. Parti hayvanları varken en az 3-4 lv altınız hayvanlar varsa açın yoksa yerden kalkamassınız. :kihkihkih Lag varken mutlak kapalı tutun riske girmeyin.

4-) Bende mutlaka tavşan ve türevi bişi alın. Kasma hızınızı inanılmaz ölçüde hızlandırır. Ben sincap aldım. Şahsen benim lvimde olupta benim kadar hızlı Monster kesin çok çok az insan tanıdım. Bunun en büyük sebebi sincaptır. (Başkalarından item flnda getirir o yönden de çok iyidir. Beleşe hiç gelmediyse 100 elixir gelmiştir bana şimdiye kadar 10 larcada item. :kihkihkih)

Bu oyunda en yüksek dmg hasarı veren Charsınız. Bunu unutmayın. Benim şahsi rekorum 57 lv iken 53 lik Ginata 48.800 (Crit + blood) attım. 68 lv Daggerdanda 1lv e 164k duydum ama görmedim. Mümkündür bu :duvar

Her türlü chara karşı avantajlarınız vardır. Ama bu oyunda herşey itemle ölçülür. Yani iteminizin sağlamlığı kadar gücünüz vardır bunu unutmayın. :halter Sağlam itemli ve oyunu bilen Daggeri kimse kolay kolay yenemez emin olun. :kihkihkih

Sonsöz: Sizinle birlikte kasacak arkadaşlarınızı iyi seçin. İtem para için sizi satacak türden olmuycak gerektiğinde sizin ölmemeniz için kendi charını öldürebilecek kadar iyi insanları bulmaya özen gösterin bulamassanız tek takılın.

Baya uzun oldu ama her yönüyle açıklayıp bilgilendirmek istedim arkadaşları. Uygun görülüpte sabit olursa çok mutlu olurum.

Herkeze iyi oyunlar dilerim...
http://sro-cular.yetkinforum.com

Rogue Rehberi (Dagger)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Wizad/Cleric rehberi
» Two Handed Sword Rehberi
» Spear NuKeR ReHBeRi
» Ayrıntılı Full Str Blader Rehberi
» Swor Shield Nuker Rehberi ( Bicheon )